0322 351 20 21

Orifis Plaka Debimetre

Teknik Özellik

 

Hassasiyet:+- 0.5 %

 
 

Gövde Metaryali:316L Paslanmaz Çelik

 
 

Sıvı Temas Yüzey Metaryali:316L Paslanmaz Çelik

 
 

Mühür Metaryali:PTFE

 
 

Yapısı:Orifis Plaka, Vanalar, Fark basınç

 
 

Çıkış:4-20 mA ve HART Çıkış

 
 

Gösterge:LCD gösterge / Anlık ve Toplam debi

 
 

Besleme:24 VDC

 
 

Basınç :Standart 16 Bar / Kullanıcı tarafından talep edilen basınca göre ayarlanabilir.

 
 

Sıcaklık:10 - 300 C°

 
 

Max. Basınç:40 MPa ( 400 Bar )

 
 

Max Sıcaklık:550 C°

 
 

Proses Bağlantısı:ANSI1501b RF Flanş


Ürün Tanıtım

 

Orifis plaka boru sistemlerinde debi ölçmek için kullanılır. Orifis debimetre içesinde yer alan orifis plaka basınç düşüşüne sebep olur. Basınç düşüşünün büyüklüğüne dayanarak, debi hesaplanabilir. Bu ölçüm yöntemi türbin debimetrelerin kullanılmadığı kirli akışkanlarda ve büyük çaplarda çok pratik olarak kullanılabilir.

Orifis plaka debimetreler hem sıvılar hem gaz akışkanlar için kullanılabilir. Akışkanlar sıkıştırılamaz olarak kabul edilir, bu sebeple akış tüpünün içerisinden geçen akışkanın yoğunluğu ve sıcaklığı sabit kabul edilir. Ayrıca ideal bir gaz olarak kabul edilir. Bu kabuller baz alınarak ölçüm yapılır.

DN15 - DN200 hat boyutlarında sıvı, gaz ve buhar uygulamaları için uygun bir üründür. Orifis debimetreler 100 Bar basınca kadar dayanım özelliği bulunan debimereler olmakla birlikte, kullanıcının talebine göre daha yüksek basınçlar için özel üretim sağlanabilir. Orifis debimetre üretiminde montajı, orifis debimetreyi oluşturan tüm parçaların tek seferde yerleştirilmesi ile yapılır. Bu kullanıcıların kaynak yapma, manifolları uygun şekilde yerleştirme, transmitter ve ani haraket borularının doğru şekilde yerleştirilmesi gibi montaj maliyetini artıracak durumdan korunmasını sağlar.

All-in-one tasarım ayrıca uzun veya tıkanmış ani hareket boruları veya gaz sistemi ve sıvı hatlarında gaz kabarcıkları, yoğunlaşma nedeniyle bozulmuş sinyaller gibi sorunları yaşatmadan, geliştirilmiş doğruluk ve daha hızlı tepki sağlar.

Orifis debimetreler bastırma cihazı, akış ölçümü hesaplanmasını sağlayan diferansiyel basınç transmitteri ve kullanımını destekleyen görüntü aygıtları (veya bilgisayar) ile debi izlemek ve kontrol etmek için kullanılır. Basit yapısı ve kolay montaj özelliği sayesinde DN15 - DN 200 hatlarında kullanım özelliğinin yanısıra, özel üretimlerde 550 °C sıcaklık ( Ops. 1000°C ), 40 Mpa basınç ( 400 Bar ) basınç olan akışkanlarda DN3000 hat boyutlarına kadar da kullanılabilir. Avantajları;

-    Diğer debimetrelerde ihtiyaç bulunan giriş çıkış düz boru mesafesi bu sistemde bulunmaz.

-    Sıvılar, gazlar ve buhar için evrensel uygunluğa sahiptir.

-    Tamamen mekanik sağlam ana ekipmanlara sahiptir, haraket eden parçası bulunmaz.

-    Transmitterler prosesi kesmeden, çalışma esnasında istenildiği zaman değiştirilebilir.

-    Geniş çap aralığında kullanılabilir.

-    Montajı kolaydır.

-    Zorlu porses koşullarında kullanılabilir 420 Bar basınç ve 1000 °C sıcaklığa kadar.